Zázrak menom kontrastná sprcha

Kto nezažil, neuverí, kto skúsi, neprestane.

Kontrastná sprcha je technika, ktorá strieda teplú a studenú vodu počas sprchovania. Táto metóda je často používaná v športovej medicíne, fyzioterapii a wellness pre jej mnohé výhody. Striedanie teploty vody stimuluje krvný obeh, posilňuje imunitný systém a zlepšuje celkovú pohodu.

CH_WEB_BLOG_BODY_24

Ako sa robí kontrastná sprcha:

  1. Začnite teplou vodou: Sprchujte sa teplou vodou (približne 38-40°C) po dobu 3-4 minút. Toto umožní rozšírenie krvných ciev a zvýšenie prietoku krvi.

  2. Prepnite na studenú vodu: Po teplej vode prepínajte na studenú vodu (približne 10-15°C) po dobu 30 sekúnd až 1 minúty. Toto spôsobí, že krvné cievy sa zúžia, čo pomáha znižovať zápal a opuchy.

  3. Opakujte cyklus: Tento cyklus opakujte niekoľkokrát (zvyčajne 3-5 krát), pričom vždy končite so studenou vodou.

  4. Ukončite sprchovanie: Po poslednom cykle so studenou vodou môžete dokončiť sprchovanie.

Výhody kontrastnej sprchy:

  • Zlepšenie krvného obehu: Striedanie teplých a studených teplôt stimuluje krvný obeh a môže pomôcť pri regenerácii svalov.
  • Posilnenie imunitného systému: Studená voda môže zvýšiť produkciu bielych krviniek, ktoré sú kľúčové pre boj proti infekciám.
  • Zlepšenie nálady a energetickej hladiny: Studená voda môže zvýšiť hladinu noradrenalínu, čo môže zlepšiť náladu a zvýšiť energiu.
  • Zníženie svalového napätia a bolesti: Pomáha zmierniť svalové napätie a môže znížiť bolesť po fyzickej námahe.

Kontrastné sprchy sú relatívne jednoduché na implementáciu a môžu byť prínosné pre každodenné wellness rutiny, no je dôležité začať opatrne, najmä ak nie ste zvyknutí na vystavenie studenej vode. 

Ak pridáte ku kontrastnej sprche aj vôňu bylín vďaka našim produktom, zážitok bude dokonalý.

CH_WEB_BLOG_24_3

 

 

 

 

Späť do obchodu