Jablko

CH_BLOG-HEADER

Jabloň domáca

Jablone sú jedny z najstarších európskych ovocných stromov a dožívajú sa až 150 rokov. Z jablone domácej existuje viac ako 10 000 odrôd.

Jablko pre zdravie

Jablko je mimoriadne významný zdroj vitamínov, minerálov a posilňuje imunitu. Jablká obsahujú dôležité enzýmy a vyznačujú sa vysokou antioxidačnou aktivitou, obsahujú protirakovinové látky a látky s omladzujúcimi účinkami. Najbohatšia je na nich jablčná šupka. Antioxidanty sa podieľajú aj na ochrane mozgových buniek. Jablko pomáha pri vysokom krvnom tlaku, astme, alergii a správnom trávení.

Pomoc zvonku

Jablká majú významnú hojivú aktivitu na povrchové ranky, sú účinné proti vráskam, pozitívne vplývajú na vlasy.

CH_BLOG-1

Jablčný ocot

Jablčný ocot je vyrábaný z jablčného muštu, obsahuje okrem kyseliny octovej iné užitočné kyseliny /citrónovú, mravčiu, jablčnú, mliečnu, jantárovú/, ako aj antioxidanty, polyfenoly, vitamíny skupiny B a vit. C.

Používal ho už Hippokrates

Ocot bol objavený pred viac ako 10 000 rokmi. Ako liečivo ho uplatňoval Hippocrates, otec modernej medicíny, perzskí učenci odporúčali nápoj  z octu, limetkovej šťavy, kyslej ovocnej šťavy ako prevenciu hromadenia tuku v tele. Raní grécki a rímski lekári používali ocot na liečbu tráviacich problémov.

Jablčný ocot v kozmetike

Ocot obnovuje prirodzené pH vlasov a jemne ich prečisťuje. Vlasové šupinky sa uzavrú, povrch vlasu je hladší, minimalizuje sa vznik nových poškodení. Zvyšuje sa odraz svetla (lesk vlasov), minimalizuje sa negatívny elektrický náboj vlasov, čím sa lepšie rozčesávajú.

              Jemne a účinne čistí - z vlasov účinne odstraňuje prach, kožný maz, usadeniny, vodný kameň. Vlasy sú žiarivé a ľahšie sa rozčesávajú.

              Má antimikrobiálnu aktivitu- ktorá v spojení s nízkym pH octu vytvára prostredie nevhodné pre plesne, baktérie. Pokožka hlavy je menej dráždená, tvorba                                                                       lupín je znížená.

              Podporuje prekrvenie pokožky hlavy a dodáva pokožke množstvo vitamínov, minerálov, stopových prvkov. Vlasy rastú rýchlejšie, pevnejšie.

 

Je ideálny pre problematickú pleť- jablčný ocot obsahuje alfa hydroxy kyseliny- čo je jemný peeling, pomáha odstraňovať odumreté bunky, čím sa pleť stáva čistejšia a žiarivejšia. Antimikrobiálne pôsobenie potláča baktérie, o ktorých sa predpokladá, že spôsobujú kožné ťažkosti. Osviežuje, vyhladzuje pleť.

Späť do obchodu