Tajomstvo, ktoré si poradí s mastnými vlasmi

CH_BLOG-HEADER2

Mastné vlasy bez objemu vedia zničiť deň aj look. Človek sa kvôli nim cíti nepríjemne a neupravene a rozhodne to na sebavedomí nepridáva. 

“Neustále si to uvedomujem a vyrušuje ma to, či už kráčam po ulici, alebo sedím v autobuse a rozmýšľam, kto sedí za mnou,” sťažuje sa Miroslava, ktorá už roky s problémom mastných vlasov bojuje.

 

Naše odborníčky ochotne poradia

 

Mastenie vlasov je ich prirodzenou vlastnosťou. Maz, ktorý produkujú vlasové folikuly, je ochranou pred vonkajším prostredím. Môže sa stať, že občas sa tvorí častejšie, ako by sme chceli. 

 

Dôvodov môže byť viac:

  • nesprávna starostlivosť o vlasy
  • niekedy sú mastné vlasy prejavom ochoreni
  • hormonálne zmeny počas puberty či tehotenstva
  • užívanie niektorých liekov alebo nezdravý životný štýl a strava
  • časté dotýkanie sa vlasov /aj časté česanie môže stimulovať tvorbu mazu/

 

CH_BLOG-2-1

Pomôže vám vitamín B a voda

 

Väčšinu kozmetických problémov môžete zlepšiť aj zmenou stravy. V prípade mastných vlasov si kontrolujte príjem vitamínov skupiny B, predovšetkým B2 a B6. Príjem tohto vitamínu totiž priamo súvisí s produkciou séba. Vynechajte mastné jedlá, alkohol a príliš ostré koreniny. Stravu obohaťte o vlákninu a nezabúdajte ani na pitný režim. Mali by ste vypiť aspoň dva litre vody za deň. Pomáhate tak očistiť organizmus, čím predídete masteniu vlasov.

 

Kedy vyhľadať lekára

 

Ak sa vám nadmerne mastia vlasy a navyše sa vám na pokožke hlavy tvoria šupiny, ktoré nemiznú ani po umytí šampónom, môže ísť o seboroickú dermatitídu alebo dokonca psoriázu. Vtedy treba vyhľadať dermatológa.

 

CH_BLOG-3-2

Pomôcť vie aj správna kombinácia bylín

 

Vedeli ste, že levanduľa okrem krásnej vône a pozitívneho vplyvu na rast a pružnosť vlasov dokáže pomôcť aj s mastnými vlasmi? Táto bylina výrazne reguluje mazotvorbu, osviežuje, tonizuje a jemne čistí rýchlo sa mastiacu pokožku. Odstraňovaniu mastných lupín, ktoré prispievajú k masteniu vlasov, napomáha extrakt z rebríčka. Ten taktiež reguluje tvorbu mazu. Rozmarín lekársky je výborný na nadmerne sa mastiace vlasy so sklonom k predčasnému vypadávaniu a uľahčuje ich rozčesávanie. Má osviežujúce účinky, zlepšuje prekrvenie pokožky a veľmi dobre čistí póry.

 

Práve tieto tri zázračné rastliny obsahuje Carpathia Herbarium šampón na mastné vlasy.

 

Môžete siahnuť aj po šampónoch obsahujúcich výťažky z medovky. ktorá má protizápalové vlastnosť a pomáha aj pri častom mastení vlasov. 

Priaznivo ovplyvňujú stav vlasovej pokožky aj výťažky z pupočníka ázijského. Táto bylina upravuje aj tvorbu mazu, zmierňuje vypadávanie vlasov a podporuje ich rast.

 

Odhaľte s nami tajomstvo krásnych vlasov a jemnej pokožky vďaka prírode: https://carpathiaherbarium.com/bylinky/    

 

3 extra tipy na záver:

  • Používajte na česanie drevené kefy s prírodnými štetinami a často ich čistite. Zabránite tak rozotieraniu prebytočného mazu po dĺžke vlasov.
  • Počas zimy, kedy sa vlasy mastia viac ako počas iných ročných období, noste radšej menej priliehavé a vzdušnejšie čiapky.
  • Vyhýbajte sa stresu! Ten totiž ovplyvňuje hladinu hormónov v krvi, a tým pádom aj činnosť mazových žliaz.
Späť do obchodu